Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie
http://sp30.olsztyn.pl

08 maja 2018 18:20 | Aktualności

Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych.

 

 

 

 

 

12 kwietnia odbyła się I Edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednooczonych w szkole Podstawowje nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie. Na konkurs zakwalifikowało się 12 uczestników z następujących  szkół olsztyńskich: SP 30, SP 101,  SP 7, SP 13, SP 2. Naszą szkołę reprezentowali ucznowie Pani Magdaleny Zielińskiej: Wiktoria Bartków i Mateusz Latanowicz oraz uczeń Pani Ali Melgaard Jakub Fred. Szkolnym koordynatorwm konkursu była Pani Grażyna Włoczkowska.

Uczniowie stawili czoło trudnym zagadnieniom dotyczącym  geografii, historii i kultury Stanów Zjednoczonych. Zadania konkursowe miały różnorodną formę, m.in. układanie mapy Stanów w postaci puzzli, odnajdywanie błędów w tekście, łączenie słów amerykańskich z ich brytyjskimi odpowiednikami, odgadywanie nazwisk znanych osób i nazw miejsc. O trudności zadań świadczy fakt, że niektórzy nauczyciele  mieli problem ze znalezieniem właściwej odpowiedzi. I jak zwykle sprawdziło się powiedzenie, że uczymy się przez całe życie.


img_20180412_105056.jpgOrganizatorzy zadbali o poczęstunek dla gości. Pyszne ciasteczka przygotowali uczniowie SP 2. Program konkursu uświetniły występy artystyczne. Dwie utalentowane uczennice zaśpiewały piosenki w języku angielskim i ormiańskim.

Na koniec bardzo miła wiadomość. Otóż uczeń naszej szkoły Jakub Fred zajął II miejsce, tracąc zaledwie 1 punkt do koleżanki ze SP13.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo anglojęzyczne wręczyła Pani Dyrektor Iwona Jasińska.


Info/foto: Ala Melgaard

 

 

Zdjęcia: