Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie
http://sp30.olsztyn.pl

09 maja 2018 17:23 | Aktualności

Katyń…ocalić od zapomnienia.

 

 

 

 

 

W czwartek,13 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie z okazji 78 rocznicy zbrodni katyńskiej odbyły się Warmińsko-Mazurskie Obchody Pamięci o Bohaterach pod honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Wojewody Artura Chojeckiego. Podczas uroczystości szkoły oraz inne placówki z naszego województwa (aż 18), które w tym roku przystąpiły do ogólnopolskiego projektu „Katyń…ocalić od zapomnienia” otrzymały certyfikaty zaświadczające o przyjęciu przez nie obowiązku upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie Dębów Pamięci.


i.jpg


12.jpg


Nasza szkoła przystąpiła do programu i otrzymaliśmy certyfikat i Dąb Pamięci poświęcony aspirantowi Państwowej Policji Wacławowi Zarębie, który został zamordowany w 1940 r. w Twerze, pochowany w Miednoje.


W czasie uroczystości 17 kwietnia br. przed szkołą uczniowie klasy pierwszej z pomocą wiceprezydenta Olsztyna p.Jarosława Marka Słomy,  prezesa Stowarzyszenia Rodzina Katyńska p. Barbary Gawlickiej, przedstawicieli Związku Sybiraków posadzili Dąb Pamięci. Pani dyrektor Bożena Rzepka i pan Jarosław Słoma odsłonili tablicę pamiątkową, którą wykonał absolwent naszej szkoły pan Łukasz Sowiński.


14.jpg


18.jpg


21.jpg

 

Tekst i foto Jolanta Majewska

Zdjęcia: