WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** STRONA W TRAKCIE EDYCJI *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2016/2017 ***

23 kwietnia 2017 07:03 | Aktualności

"Błyskotliwe Szkoły”

W dniu 21.04.17  w Szkole Podstawowej nr30 im. Marii Zientary-Malewskiej
miało miejsce uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu ,,Błyskotliwa szkoła”
pod honorowym  patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.  Celem tego przedsięwzięcia było m. in. zwiększenie świadomości  młodych osób w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku, a przede wszystkim zachęcenie uczniów klas IV-VI  do noszenia odblasków. Z przeprowadzonych ankiet wynika, że młodzież  niechętnie je nosi.

Do konkursu przystąpiło 13 szkół z powiatu olsztyńskiego, bezpośrednio zaangażowanych było 1959 uczniów i 58 nauczycieli. Efekt trwającego 4 miesiące konkursu robi wrażenie ilość uczniów noszących odblaski zwiększyła się o 24,3 %! szkoły te stworzyły wyjątków atrakcyjnie zachęcały do noszenia odblasków uczniów z klas IV-VI - nosi odblaski.

dsc_7275.jpg

Laureatami  konkursu zostali:  I miejsce-Szkoła Podstawowa w Dywitach, II miejsce - Szkoła Podstawowa nr29 w Olsztynie, III miejsce Szkoła Podstawowa we Wrzesinie. Placówki te stworzyły atrakcyjne formy zachęcające do noszenia odblasków m.in - teledyski, autorskie piosenki o konieczności noszenia odblasków, happeningi.

dsc_7381.jpg

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie i Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji. I Powiatowy Konkurs „Błyskotliwa Szkoła”, nie mógłby być realizowany gdyby nie wsparcie osób, instytucji, którym dobro i bezpieczeństwo dzieci nie jest obojętne. Szczególne podziękowania należą się Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego, Komedzie Miejskiej Policji, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 30 oraz firmie Michelin za ufundowanie wspaniałych nagród. Organizatorzy konkursu Jolanta Jakubowicz, Anna Jędrzejewska, Mariola Matusiak, asp. szt. Małgorzata Demianiuk na podstawie pozytywnych opinii uczestników już planują II edycję i zapraszają  do udziału wszystkie szkoły  za rok. Uroczystość uświetnił  taneczny występ uczniów klasy III j Szkoły Podstawowej nr30.

Info : A.Jędrzejewska, J.Jakubowicz, M.Matusiak

Foto : A.Zwierko-Jóźwik

"Błyskotliwa Szkoła” - podsumowanie konkursu.