WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2016/2017 ***

07 czerwca 2017 21:09 | Aktualności

Gra miejska.

1.  W marcu organizatorzy zaprosili do współpracy w organizacji Gry Miejskiej instytucje miasta Olsztyna: Urząd Statystyczny w Olsztynie, Administracja Izby Skarbowej w Olsztynie, Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną, Warmińsko-Mazurski Oddział NFZ w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Straż Miejska w Olsztynie.

2. Koordynator programu GIODO w Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie wystosował zaproszenia dla uczniów i nauczycieli olsztyńskich placówek oświatowych, które wcześniej brały udział w inicjatywach proponowanych przez nas w roku szkolnym 2016/2017. Zaproszono 8 placówek oświatowych – uczestników Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje dane, moja prywatność” oraz uczestników warsztatów „Twoje dane – twoja sprawa” organizowanych w ramach Projektu Edukacyjnego „Na tacy poDane”.

3. Zespół nauczycieli i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na podstawie materiałów otrzymanych na konferencji inaugurującej VII edycję programu GIODO opracował zadania do Gry Miejskiej.

4. 15 maja 2017 roku zaproszone zespoły uczniów i nauczycieli rozpoczęły Grę Miejską, której start odbył się w Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie. Na podstawie zaszyfrowanych informacji dzieci i młodzież docierały do punktów kontrolnych znajdujących się w w/w instytucjach naszego miasta.

5. W wyznaczonych punktach kontrolnych uczestnicy przeprowadzali wywiad z przedstawicielem instytucji na temat realizacji procesu ochrony danych osobowych w konkretnej jednostce. Na uczestników w każdej instytucji oczekiwali studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy mieli zadania do wykonania, nawiązujące do tematyki ochrony danych osobowych i wizerunku oraz zadań GIODO. Za prawidłowo wykonane zadania uczestnicy otrzymali „cegiełkę” z fragmentem hasła: nawiązującym do jubileuszu 20-lecia prawa do ochrony danych osobowych i prywatności w Polsce.

6. Meta Gry Miejskiej wyznaczona była w Urzędzie Miasta Olsztyna w Sali Sesyjnej Miejskiego Ratusza, gdzie przybyły zespoły uczniów i nauczycieli i studentów UWM, Wydział Nauk Społecznych z potwierdzonym wykonaniem zadań. Zaproszeni na uroczystość goście: przedstawiciele władz miasta i instytucji użyteczności publicznej zaproszone do współpracy zapoznali się z relacjami i wrażeniami uczniów z poszczególnych punktów kontrolnych.

7. Po odczytaniu hasła przewodniego Gry Miejskiej przez Sekretarza Prezydenta Miasta Olsztyna: „20-lecie prawa do ochrony danych osobowych w Polsce” uczniowie i nauczyciele wzięli udział w dyskusji na ten temat.

Info/foto: Monika Ostrowska