WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** STRONA W TRAKCIE EDYCJI *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2016/2017 ***

18 października 2017 21:08 | Aktualności

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Dlaczego warto uczestniczyć w NHEF? Cały program pozostaje w zgodzie z podstawą programową i posiada rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

horyzonty.png

Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN. Uczniowie SP 30 aktywnie biorą udział w tym projekcie od lat za pośrednictwem koordynatora P.D. Staszewskiej oraz  pod czujnym okiem wychowawców  uczestniczą w ciekawych zajęciach edukacji filmowej. Ostatnia taka projekcja miała miejsce 10-11 października i wzięły  w niej klasy - 4 a, b, d, e.

Tym razem do obejrzenia zaproponowano czwartakom film zatytułowany „Wojna na deski”.
Dzieło holenderskiego reżysera Margiena Rogaara  podejmuje problem przemocy fizycznej i psychicznej a cały obraz w prosty, wręcz dosadny sposób przekazuje dorastającym dziesięciolatkom, jak destrukcyjny charakter ma niewinnie zaczynający się spór. „Wojna na deski” to także historia o tym, jak łatwo zatracić się w rywalizacji i zaryzykować dla niej przyjaźń( szczególnie gdy ma się 12 lat). Film ten jest doskonałym pretekstem do poruszenia z dziećmi trudnego tematu przemocy rówieśniczej, jednocześnie będąc pogodną opowieścią o prospołecznym wydźwięku. Jedną z ról jest rola świadka , dzięki czemu obraz  daje okazję,
by porozmawiać o postawie biernej akceptacji przemocy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się tego, w jaki sposób potoczyły się losy Ziggiego i Basa
koniecznie zobaczcie ten film, uczniowie po projekcji ocenili, że warto.

Opracowanie - M. Milan