WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

Aktualności

12 listopada 2017 22:40 | Aktualności

Koncert klas V z okazji Święta Niepodległości

 

 

 

 

10 listopada 2017 r. z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się koncert pieśni legionowych. W ten sposób uczniowie klas piątych uczyli się historii naszego kraju, oddali hołd wielkiemu Józefowi Piłsudskiemu, legionistom, ułanom, zwykłym ludziom, którzy walczyli o wolną Polskę. Jeszcze długo po koncercie brzmiały w naszych głowach m. in. „Przybyli ułani”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Piechota”.


pb100662.jpg


pb100660.jpg


Uczniowie przybyli na uroczystość w strojach galowych, wielu z nich przypięło do bluzki biało-czerwony kotylion. Interesowało się informacjami na wystawie przygotowanej z okazji Święta opowiadającej o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, Józefie Piłsudskim, Legionach Polskich .


Koncert został przygotowany przez p. Martynę Sułkiewicz i p. Jolantę Majewską,
nad nagłośnieniem czuwał p. W. Zięba i przeszkolony uczeń.

 

Info i foto J. Majewska

Przeczytano: 343 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: