WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** STRONA W TRAKCIE EDYCJI *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2016/2017 ***

12 listopada 2017 23:00 | Aktualności

Turniej historyczny kl.VI

10 listopada 2017r. uczniowie klas VI udowodnili, że doskonale znają historię Święta Niepodległości, fakty poprzedzające utratę wolności i odzyskania niepodległości  przez Polskę(m.in. daty powstania listopadowego, styczniowego,  plebiscyt, działalność Józefa Piłsudskiego), symbole narodowe (godło, hymn, flaga, język polski). Umieją odmieniać przez przypadki nazwę naszego kraju Rzeczpospolita Polska.

pb100654.jpg

pb100655.jpg

Wszyscy byli bardzo zaangażowani i pracowali zespołowo rozwiązując krzyżówki i odpowiadając na pytania. Konkurs prowadziły uczennice kl. VIIC. W komisji konkursowej pracowały panie: Sylwia Peczeniuk, Sylwia Bielawska-Michalec i Jolanta Majewska.

Uczniom klas szóstych gratulujemy wiedzy historycznej.

Info i foto J.Majewska