WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** STRONA W TRAKCIE EDYCJI *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2016/2017 ***

12 listopada 2017 19:17 | Aktualności

Tydzień Świadomości dysleksji.

W dniach 16.10-20.10.2017 r. odbył się w Naszej szkole
Tydzień Świadomości dysleksji pod hasłem „Uczeń z dysleksją też czyta książki”.

W tych dniach podjęto wiele różnorodnych działań, których celem było zachęceniu uczniów do czytania oraz uświadomienie, że dysleksja to nie problem i można z nią żyć i osiągnąć sukces- uczniowie byli zaskoczeni tak duża liczbą sławnych osób, których znają i którzy osiągnęli w życiu sukces. Przez dwa tygodnie prowadzona była akcja "ZACZYTANE PRZERWY" podczas, których terapeuci czytali uczniom  fragmenty książek "Pajęczyna Szarloty", "Bajki chińskie czyli 108  opowieści dziwnej treści", "Dzień czekolady”, w czasie przerw jako alternatywne wykorzystanie czasu wolnego. Specjaliści prowadzili indywidualne konsultację dla Rodziców na temat specyficznych problemów w uczeniu się oraz usprawniania funkcji słuchowych i motorycznych. Na zainteresowanych rodziców czekał do odbioru u pedagogów zestaw ćwiczeń dla Rodziców do pracy z uczniami ze specyficznymi problemami w uczeniu się.

Niebawem ukażą się również wyniki przeprowadzonego w trakcie trwania akcji
rankingu  "książek niezapomnianych".

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w akcji.

Info. Elżbieta Mroczkowska, Katarzyna Manelska-Czajka