WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** STRONA W TRAKCIE EDYCJI *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2016/2017 ***

29 listopada 2017 19:30 | Aktualności

Andrzejkowe wróżby 3h

W czwartek 23.11.2017r. odwiedziliśmy Dom Gazety Olsztyńskiej,
gdzie poznawaliśmy warmińskie obyczaje związane z andrzejkami i katarzynkami.

Dowiedzieliśmy się wiele na temat dawnych sposobów obchodzenia imienin Katarzyny i Andrzeja. Wiemy już, w jaki sposób panny i kawalerowie próbowali poznać swoją przyszłość. Dziś pewnie zadzwoniliby do wróża Macieja, dawniej musieli być bardziej kreatywni w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ich pytania. My również spróbowaliśmy zabawić się we wróżenie. Okazało się, że jedna z naszych koleżanek na pewno nie uniknie wyjścia za mąż – trzykrotnie potwierdziły to wróżby: jej but jako pierwszy znalazł się przy drzwiach, wylosowała pierścionek ukryty pod kubeczkami i trafiła wiankiem do celu – Gosia przed przeznaczeniem nie ucieknieJ Wszyscy świetnie bawiliśmy się wróżbami – niektórym pisana jest wielka podróż, innym wielka miłość, jeszcze innym wygrana. Same pomyślne wróżby. Mamy nadzieję, że nasza przyszłość będzie wspaniała – tak jak sobie wywróżyliśmy.

andrzejki4.jpg  andrzejki1.jpg

andrzejki6.jpg  andrzejki2.jpg