WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

Aktualności

04 grudnia 2017 20:08 | Aktualności

Rajd Mikołajkowy z bombą witaminową.

 

 

 

 

 

Po raz kolejny Zespół do Spraw Promocji Zdrowia z SP 30 im Marii Zientary – Malewskiej w Olsztynie 2 grudnia,  ramię w ramię z uczniami , rodzicami, olsztyńskim PTTK i Mikołajem, wyruszył w sobotnie przedpołudnie na ostatni w tym roku rajd. Trasa wiodła przez Las Miejski czarnym i czerwonym szlakiem. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 5 km.


Mikołaj dziarskim krokiem poprowadził kilkudziesięcioosobową grupę wąską ścieżką poprzez las, opowiadając co rusz ciekawostki o zabytkach, przyrodzie i miejscach, z którymi obcowaliśmy w czasie marszruty. W czasie postoju udało nam się rozpalić ognisko i nawet mokry chrust nie był dla nas przeszkodą. Przy ognisku śpiewaliśmy pastorałki i wspólnie ze świętym uruchamialiśmy „wesołe rakiety”. Były też i podarki od Świętego. Tym razem zdrowo i witaminowo – uczestnicy rajdu dostali słodkie mandarynki. Rajd zakończyliśmy przy CEiIK-u, gdzie zaskoczyło nas  tajemnicze zniknięcie Mikołaja, podobno widziano go, jak pomknął gdzieś na swoim reniferze.


dsc04489.jpg  dsc04480.jpg


dsc04461.jpg


dsc04450.jpg


Opiekunowie rajdu

U. Kryczka, U. Milan, J. Kreft, M. Milan, G. Mętel


Przeczytano: 512 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: