WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** STRONA W TRAKCIE EDYCJI *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2016/2017 ***

04 grudnia 2017 20:08 | Aktualności

Rajd Mikołajkowy z bombą witaminową.

Po raz kolejny Zespół do Spraw Promocji Zdrowia z SP 30 im Marii Zientary – Malewskiej w Olsztynie 2 grudnia,  ramię w ramię z uczniami , rodzicami, olsztyńskim PTTK i Mikołajem, wyruszył w sobotnie przedpołudnie na ostatni w tym roku rajd. Trasa wiodła przez Las Miejski czarnym i czerwonym szlakiem. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 5 km.

Mikołaj dziarskim krokiem poprowadził kilkudziesięcioosobową grupę wąską ścieżką poprzez las, opowiadając co rusz ciekawostki o zabytkach, przyrodzie i miejscach, z którymi obcowaliśmy w czasie marszruty. W czasie postoju udało nam się rozpalić ognisko i nawet mokry chrust nie był dla nas przeszkodą. Przy ognisku śpiewaliśmy pastorałki i wspólnie ze świętym uruchamialiśmy „wesołe rakiety”. Były też i podarki od Świętego. Tym razem zdrowo i witaminowo – uczestnicy rajdu dostali słodkie mandarynki. Rajd zakończyliśmy przy CEiIK-u, gdzie zaskoczyło nas  tajemnicze zniknięcie Mikołaja, podobno widziano go, jak pomknął gdzieś na swoim reniferze.

dsc04489.jpg  dsc04480.jpg

dsc04461.jpg