WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** NOWE KONTO do wpłat za obiady : 31 1030 1218 0000 0000 9041 7029 - więcej informacji w zakładce "Stołówka-OBIADY" *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2017/2018 ***

13 grudnia 2017 16:15 | Aktualności

Urodziny Józefa Piłsudskiego.

5 grudnia 2017 r. minęła 150 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego, dlatego w naszej szkole na korytarzu pojawiła się wystawa o tym wielkim Polaku, na cześć którego  2017 był Rokiem Piłsudskiego. W bibliotece szkolnej można było sprawdzić swoje wiadomości o Marszałku rozwiązując test.

7 grudnia uczniowie klas VIID i VIIF uczestniczyli w niezwykłej lekcji, na którą przybyli: pan Stanisław Brodacki (absolwent PWST w Łodzi, pracował na scenach wielu teatrów w całej Polsce, obecnie jest wiceprezesem Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polski, kombatant Armii Krajowej,” żołnierz wyklęty” 9 dywizjonu AK „Lublin”, pasjonat historii, kolekcjoner zbiorów dotyczących Armii Krajowej i Marszałka Józefa Piłsudskiego) i pan Waldemar Ziarek (prezes Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polski, członek Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków, wybitny pedagog, badacz historii nowożytnej, prywatnie ceniony poeta, sekretarz Fundacji Krzysztofa Hołowczyca „Bezpieczny kierowca”).

Panowie opowiedzieli młodzieży o Marszałku Józefie Piłsudskim w niezwykły sposób, ponieważ  okazali się świetnymi gawędziarzami,  były pieśni legionowe, ulubione wiersze Naczelnika oraz ciekawostki. Uczniowie wychodząc z klasy, podchodzili i dziękowali za niezwykłą lekcję.

g.jpg

n.jpg