B Szkoła Podstawowa nr 30 im.Marii Zientary-Malewskiej - III c i III h na wystawie "Na zdrowie".
WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Od lutego 2018 roku NOWE KONTO do wpłat za obiady - więcej informacji w zakładce "Stołówka-OBIADY" *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2017/2018 ***

20 grudnia 2017 14:10 | Aktualności

III c i III h na wystawie "Na zdrowie".

W dniu poprzedzającym imieniny Mikołaja, uczniowie klas III c i III h
wybrali się do Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

wp_20171205_09_22_06_pro.jpg

Zwiedzaliśmy interaktywną wystawę "Na zdrowie". Jest to wystawa oparta modelach i planszach informacyjnych, która jest małym ABC zdrowia. Dwadzieścia interaktywnych stanowisk uczy budowy ciała i podstawowych zasad dbania o zdrowie. Dowiedzieliśmy się m.in. ile wartości odżywczych mają poszczególne owoce i warzywa, poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania, mieliśmy okazję samodzielnie ułożyć piramidę zdrowia. Wystawa stała się też okazją do przypomnienia zasad udzielania pierwszej pomocy, poznania budowy układu pokarmowego, układu krążenia, próbowaliśmy siłą umysłu przesuwać kulkę. Atrakcji było mnóstwo, wystawa "Na zdrowie" dostarczyła nam ogromną porcję wiedzy i niezapomnianych wrażeń.

Info: U. Milan, M. Sztąberska
Foto: M. Sztąberska