WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Od lutego 2018 roku NOWE KONTO do wpłat za obiady - 39 1020 3541 0000 5802 0290 9281 - PKO Bank Polski - więcej informacji w zakładce "Stołówka-OBIADY" *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2017/2018 ***

21 stycznia 2018 11:48 | Aktualności

Trzydziestka grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie odbył się wielki koncert „Dzieci –dzieciom” w ramach XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Zbieraliśmy pieniądze „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Wielkie granie rozpoczęliśmy o godzinie 10.00. Po powitaniu pani dyrektor Bożeny Rzepka wystąpili uczniowie w przedstawieniach: „Jacy jesteśmy”, „Bajki  Kabaretu Horrorek”, zaprezentował się również zespół teatralny Mario-Netki. Dzieci z klas IIA i IIB przygotowały koncert kolęd. Chętni uczniowie tańczyli, grali na różnych instrumentach.. Wzruszeń dostarczyli nam tancerze z Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier z Centrum Tańca Wasilewski-Felska. Zachwycaliśmy się pokazem tańca towarzyskiego w wykonaniu par tanecznych trenujących w Studio Tańca Focus. Uczniowie zadziwili nas swoją pomysłowością i przygotowali niezwykłe, kolorowe, ekologiczne stroje na pokaz mody odblaskowej.

O godzinie 10.30 do naszej szkoły przybyli zawodnicy OKS Stomil Olsztyn Paweł Głowacki i Piotr Głowacki. Przynieśli koszulkę i piłkę z podpisami piłkarzy. Cierpliwie odpowiadali na pytania uczniów i rozdawali zdjęcia z autografami. O 11.30 spotkaliśmy się z zawodnikami klubu Arrachion, po krótkim wywiadzie odbył się pokaz mieszanych sztuk walki.

Niezapomnianym przeżyciem było spotkanie z aktorem Teatru Jaracza
 p. Wojciechem Rydzio, który zdradził dzieciom wybrane tajemnice aktorskiego zawodu.

W holu szkoły można było zmierzyć ciśnienie, zrobić zdjęcie z rycerzem, pomalować twarz lub paznokcie. Dzieci oblegały stoisko Klubu Młodych Odkrywców „Bystrzaków”. Pod opieką rodziców chętni przeprowadzali ciekawe doświadczenia. Działała również kawiarenka z dobrą kawą, herbatą i ciastkiem. Na bardziej głodnych czekało stoisko ze zdrową żywnością. A wszystko oczywiście za dobrowolny datek do puszki wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nazbieraliśmy prawie 9 tysięcy zł.

W czasie koncertu sprzedawaliśmy, m.in.: piłki siatkarzy AZS Indykpol Olsztyn, Stomil Olsztyn z autografami zawodników, czapkę z podpisem Joanny Jędrzejczyk, zdjęcie Małgorzaty Pieńkowskiej z autografem,  akwarele  p. Alicji Zwierko-Jóźwik, zaproszenia do fryzjera, Teatru Jaracza, karnety do kręgielni, gadżety WOŚP.

Wszystkim gościom, sponsorom (nauczycielom, rodzicom, uczniom, Radzie Rodziców, piekarni Cymes, Teatrowi Jaracza, Centrum Tańca Wasilewski-Felska,  Studiu Tańca Focus, kręgielni Family Bowling Center, Salonowi Fryzjerskiemu Staniszewska-Nowak) oraz osobom zaangażowanym w zorganizowanie koncertu „Dzieci-dzieciom” organizatorzy serdecznie dziękują za dobre serca, bezinteresowną pomoc i życzliwość.

Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie na koncert za rok.

Tekst: Jolanta Majewska   Foto: Alicja Zwierko-Jóźwik

WOŚP 2018 !