WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Od lutego 2018 roku NOWE KONTO do wpłat za obiady - więcej informacji w zakładce "Stołówka-OBIADY" *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2017/2018 ***

13 lutego 2018 22:30 | Aktualności

Zaproszenie na spotkanie autorskie!

27 lutego 2018 r. (wtorek) w godz. 15.00-16.00 w sali C207 (pracownia historii)
odbędzie się spotkanie z p. Moniką Kowaleczko-Szumowską autorką książki
"Fajna ferajna”.
Są to wzruszające, barwne i niepozbawione humoru
wspomnienia dzieci z Powstania Warszawskiego.

„Przeżyli Powstanie Warszawskie, choć nieraz byli w poważnych opałach.
Halinka ratowała psy i koty. „Kazimierz” przekazywał meldunki i roznosił powstańczą prasę.
„Hipek” pełnił służbę w warszawskich kanałach. Mirek uciekł z domu, by walczyć na pierwszej linii. Żydowscy bracia Zalman i Perec przyłączyli się do powstańców po upadku getta i tułaczce po ulicach Warszawy. Dziewięcioletni Jureczek był najmłodszym zaprzysiężonym żołnierzem AK i służył na Mokotowie. Basia ukrywała się w nieludzkich warunkach w warszawskich piwnicach. A łączniczka Jaga, już niemal dorosła, podnosiła wszystkich na duchu w najtrudniejszych chwilach.”

Na postawie książki powstał film dokumentalny zatytułowany „Fajna Ferajna.
Powstanie oczyma dzieci”, który miał premierę w Muzeum Powstania Warszawskiego.

i_php2lvu6p.jpg

Więcej informacji o książce i filmie można znaleźć na stronie www.fajnaferajna.pl

Zapraszamy na spotkanie! W czasie spotkania będzie możliwość
zakupienia książki (25zł) i filmu (15zł).

Info:  Jolanta Majewska