WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

13 lutego 2018 21:43 | Aktualności

Konkurs „Ptaki – literackie i fotograficzne impresje”

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie wojewódzkim
„Ptaki – literackie i fotograficzne impresje”

adresowanym do uczniów klas I-VII.

Pracą konkursową jest wykonanie albumu (najlepiej przez kilkoro uczniów), składającego się co najmniej z 6 fotografii, przedstawiających różne ptaki Polski. Można wykorzystać fotografie zrobione w latach wcześniejszych. Warunkiem jest to, aby były autorskie i nie były już zgłaszane na inne konkursy. Komentarzem do każdej fotografii musi być tekst zaczerpnięty z literatury pięknej (wiersz, fragment prozy lub dramatu), mówiący o ptaku z tej fotografii. Każda fotografia powinna być opatrzona tytułem (nazwa gatunkowa ptaka) oraz imieniem i nazwiskiem jej wykonawcy. Tekst literacki powinien być opatrzony tytułem, imieniem i nazwiskiem jego autora oraz źródłem, z którego został zaczerpnięty.

Każdy album na stronie tytułowej powinien zawierać:

- tytuł konkursu;

- imię i nazwisko dwóch nauczycieli koordynatorów (np. nauczyciela j. polskiego,
  bibliotekarza, nauczyciela przyrody/biologii, geografii i innych nauczycieli);

- imię, nazwisko i oddział (klasę), z której pochodzą wykonawcy albumu;

- pełną nazwę szkoły placówki;

- miejscowość i datę wykonania albumu.

Album trzeba wykonać w wersji papierowej i elektronicznej (płyta CD)
do 10.03.2018r. i przynieść do biblioteki szkolnej.

Info: Jolanta Majewska