WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Od lutego 2018 roku NOWE KONTO do wpłat za obiady - więcej informacji w zakładce "Stołówka-OBIADY" *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2017/2018 ***

27 lutego 2018 19:51 | Aktualności

Świetlica : Bezpieczeństwo w Internecie

Jak zachować bezpieczeństwo w Internecie? Uczniowie to wiedzą!

Uczniowie klas II C, III B oraz IV B dnia 6 lutego obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu, który powstał w 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej, a organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

img_20180219_135328.jpg

Ponadto od dnia 12 lutego do 16 lutego uczestniczyli w Tygodniu  Bezpiecznego Internetu i Ochrony Danych Osobowych. W ramach prowadzonych zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie przystąpili do realizacji kursu e-learning: „Misja: Bezpieczny Internet”, który omawiał zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa online.

img_20180206_143704.jpg

Kurs składał się z 15 części, które zostały nazwane misjami. Każda misja dotyczyła innego tematu z zakresu bezpieczeństwa w Internecie, zawierała wiedzę teoretyczną oraz praktyczne ćwiczenia umożliwiające wykorzystanie zdobytych wiadomości przez dzieci.

img_20180206_143143.jpg

Następnie uczniowie przygotowali plakat, z ważnymi wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z Internetu oraz stworzyli własne laptopy, gdzie na ekranach rysowali poznane postacie z kursu: Sieciaki (czyli dzieciaki, które pokazały jak sprawnie i bezpiecznie korzystać z sieci) oraz Sieciuchy (czyli przedstawicieli złej strony internetu).

Podsumowaniem zajęć było przypomnienie
ważnych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu:

- Nie podawaj swoich danych,

- Nie umawiaj się z osobami poznanymi w internecie,

- Nie wysyłaj swoich zdjęć nieznajomym,

- Zabezpiecz swój komputer,

- Ostrożnie pobieraj pliki z sieci,

- Chroń swoje hasła,

- Pamiętaj o prawach autorskich.

Info: M. Kowalska