WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Od lutego 2018 roku NOWE KONTO do wpłat za obiady - więcej informacji w zakładce "Stołówka-OBIADY" *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2017/2018 ***

26 marca 2018 19:17 | Aktualności

Klasy 3c i 3 h w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.

W piątek 16.03 klasy 3c i 3 h wybrały się po raz kolejny do Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego na interaktywną wystawę pt. Nie wahaj się - baw się !!!

Skorzystaliśmy z zaproszenia i kierując się hasłem przewodnim na 17 interaktywnych stanowiskach zgłębialiśmy podstawowe prawa fizyki, prezentowane przy pomocy wahadeł.

Udało nam się poznać budowę zegara wahadłowego, świetnie bawiliśmy się kołyską Newtona, wprawialiśmy w ruch nieruchome postacie. Na koniec mogliśmy skorzystać z drukarki 3D.

wp_20180316_08_55_46_pro.jpg

wp_20180316_09_11_49_pro.jpg

Wystawa w OPNT po raz kolejny potwierdziła, że łacińska maksyma
Docere et delectare (uczyć bawiąc) jest możliwa do zastosowania w praktyce.

Info/foto U. Milan, M. Sztąberska