WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

03 kwietnia 2018 22:20 | Aktualności

Bezpieczni w szkole

Na wszystko znajdzie się rozwiązanie,

trzeba tylko o bezpieczeństwo dbać ,

bo życie ciągle płata nam figle przykre,

nie ma się potem z czego śmiać.

Ktoś płacze i cierpi, bo jest ofiarą przemocy,

do szkoły boi się chodzić

koszmary mu śnią się po nocy.

Jeśli wśród nas są niedowiarki,

zobaczcie sztukę o wrednym Marku

i klasie, co  na bezpieczeństwo gwizdała,

aż się miarka w końcu przebrała…

Od takiego przesłania Szkolne Koło Teatralne Mario-Netki rozpoczęło 26 marca br.
przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa w szkole.

W trakcie kilku odsłon uczniowie klas II-VII SP 30 mieli okazję
zobaczyć w „krzywym zwierciadle” całą prawdę o sobie samych,
czyli o własnym zachowaniu się
w szkole na co dzień.

Mimo humorystycznego zabarwienia inscenizacja dała do myślenia tym wszystkim, którzy nie przywiązują zbytniej wagi do bezpieczeństwa tak swojego, jak i innych. W szkole wszak to priorytet, by czuć się bezpiecznie i dobrze od poniedziałku do piątku, i by do domu wracać zadowolonym i uśmiechniętym. Właśnie takie przesłanie przyświeca naszemu przedstawieniu. „Bezpieczni w szkole” to inscenizacja o nas samych. Więcej ciekawostek z realizacji tego projektu w naszej galerii zdjęć, do której serdecznie zapraszamy.

Opracowanie: M. Milan