WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** W dniu 22.03.2019 r. w godzinach 16.30-18.00 organizujemy DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY oraz TARGI EDUKACYJNE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH. *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

Aktualności

08 maja 2018 18:20 | Aktualności

Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych.

 

 

 

 

 

12 kwietnia odbyła się I Edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednooczonych w szkole Podstawowje nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie. Na konkurs zakwalifikowało się 12 uczestników z następujących  szkół olsztyńskich: SP 30, SP 101,  SP 7, SP 13, SP 2. Naszą szkołę reprezentowali ucznowie Pani Magdaleny Zielińskiej: Wiktoria Bartków i Mateusz Latanowicz oraz uczeń Pani Ali Melgaard Jakub Fred. Szkolnym koordynatorwm konkursu była Pani Grażyna Włoczkowska.

Uczniowie stawili czoło trudnym zagadnieniom dotyczącym  geografii, historii i kultury Stanów Zjednoczonych. Zadania konkursowe miały różnorodną formę, m.in. układanie mapy Stanów w postaci puzzli, odnajdywanie błędów w tekście, łączenie słów amerykańskich z ich brytyjskimi odpowiednikami, odgadywanie nazwisk znanych osób i nazw miejsc. O trudności zadań świadczy fakt, że niektórzy nauczyciele  mieli problem ze znalezieniem właściwej odpowiedzi. I jak zwykle sprawdziło się powiedzenie, że uczymy się przez całe życie.


img_20180412_105056.jpgOrganizatorzy zadbali o poczęstunek dla gości. Pyszne ciasteczka przygotowali uczniowie SP 2. Program konkursu uświetniły występy artystyczne. Dwie utalentowane uczennice zaśpiewały piosenki w języku angielskim i ormiańskim.

Na koniec bardzo miła wiadomość. Otóż uczeń naszej szkoły Jakub Fred zajął II miejsce, tracąc zaledwie 1 punkt do koleżanki ze SP13.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo anglojęzyczne wręczyła Pani Dyrektor Iwona Jasińska.


Info/foto: Ala Melgaard

 

 

Przeczytano: 296 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: