B Szkoła Podstawowa nr 30 im.Marii Zientary-Malewskiej - Katyń…ocalić od zapomnienia.
WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Od lutego 2018 roku NOWE KONTO do wpłat za obiady - więcej informacji w zakładce "Stołówka-OBIADY" *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2017/2018 ***

09 maja 2018 17:23 | Aktualności

Katyń…ocalić od zapomnienia.

W czwartek,13 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie z okazji 78 rocznicy zbrodni katyńskiej odbyły się Warmińsko-Mazurskie Obchody Pamięci o Bohaterach pod honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Wojewody Artura Chojeckiego. Podczas uroczystości szkoły oraz inne placówki z naszego województwa (aż 18), które w tym roku przystąpiły do ogólnopolskiego projektu „Katyń…ocalić od zapomnienia” otrzymały certyfikaty zaświadczające o przyjęciu przez nie obowiązku upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie Dębów Pamięci.

i.jpg

12.jpg

Nasza szkoła przystąpiła do programu i otrzymaliśmy certyfikat i Dąb Pamięci poświęcony aspirantowi Państwowej Policji Wacławowi Zarębie, który został zamordowany w 1940 r. w Twerze, pochowany w Miednoje.

W czasie uroczystości 17 kwietnia br. przed szkołą uczniowie klasy pierwszej z pomocą wiceprezydenta Olsztyna p.Jarosława Marka Słomy,  prezesa Stowarzyszenia Rodzina Katyńska p. Barbary Gawlickiej, przedstawicieli Związku Sybiraków posadzili Dąb Pamięci. Pani dyrektor Bożena Rzepka i pan Jarosław Słoma odsłonili tablicę pamiątkową, którą wykonał absolwent naszej szkoły pan Łukasz Sowiński.

14.jpg

18.jpg