WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

08 czerwca 2018 20:13 | Aktualności

Projekt e-twinning pt. Atlas dziecięcych motyli – świetlica.

Świetliki z początkiem marca przystąpiły do projektu
e- twinning pt. "Atlas dziecięcych motyli".

Głównymi celem projektu jest rozwijanie dziecięcej wyobraźni, zachęcanie do samodzielnego tworzenia i rozwijania zdolności plastycznych, technicznych i związanych ze sztuką a także zainteresowanie dzieci czytaniem, wyszukiwaniem informacji w bibliotece oraz współdziałania w grupie. Projekt będzie trwał 6 miesięcy ( pomijając wakacje). W każdym miesiącu tworzony jest jeden rozdział z ustalona techniką oraz informacjami o motylach. Po zakończeniu projektu, szkoły biorące udział otrzymają  gotowy Atlas Dziecięcych Motyli w formie elektronicznej, gdzie będziemy mogli podziwiać prace naszych Świetlików i uczniów innych szkół.

Harmonogram:

1. Marzec -informacje ogólne o motylach-   quilling
  2. Kwiecień   -  budowa motyli-   kolaż
  3. Maj – cykl rozwoju motyli – masa solna
  4. Czerwiec- terytorium -  obraz napinany ( drewno, gwoździe, nitka)
  5. Wrzesień – motyle w Polsce-origami
  6. Październik – ciekawostki o motylach – farby

Świetliki  zapoznały się z celami projektu, z wielkim zapałem gromadziły informacje
oraz materiały do wykonania zadania. Już  dwa miesiące za nami i 3 piękne prace
wykonane. Poniżej foto prac.

img_20180312_152613.jpg

Info: Beata Cieślikowska