WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Zapraszamy serdecznie na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 20.03.2020 r. ( piątek) od godz. 16.30-18.00 *** Informacje na temat rekrutacji znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA 2020/2021 ***Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacje na temat płatności za obiady - zakładka "Stołówka - OBIADY"

30 czerwca 2018 07:19 | Aktualności

OKM 1940 – warsztaty patriotyczno-historyczne 2018

19 czerwca 2018 gościliśmy w naszej szkole Prezesa Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi Jarosława Olbrychowskiego.  Nasz gość przeprowadził  ogólnopolskie warsztaty patriotyczno-historyczne OKM 1940 „Ostaszków – Kalinin – Miednoje”,. Skierowane do uczniów klas VII.

Warsztaty OKM 1940 organizowane są pod patronatem Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Kuratora Oświaty w Łodzi.

Uczniowie, w trakcie tych nietypowych lekcji historii, mogli zapoznać się z dziejami policji okresu międzywojennego oraz z tragicznymi losami policjantów II Rzeczypospolitej Polskiej. Warsztaty OKM 1940 podkreślają znaczenie zawodu policjanta oraz przybliżyły sylwetkę Wacława Zaręby, któremu niedawno upamiętniliśmy posadzeniem dębu i postawieniem tablicy.  Każdy uczestnik warsztatów otrzymał płytkę OKM 1940

Info: UKryczka, J. Majewska, A.Zwierko- Jóźwik