WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

07 października 2018 21:43 | Aktualności

To już 30 lat! Uroczystości jubileuszowe olsztyńskiej „trzydziestki”.

Szkoła Podstawowa nr  30 im. Marii Zientary- Malewskiej w Olsztynie  obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji 2 października br. odbyły się uroczystości upamiętniające tę ważną dla naszej placówki rocznicę. Wyjątkowy jubileusz połączony był ze Ślubowaniem uczniów klas I.

Obchody 30-lecia „trzydziestki” rozpoczęły się wcześnie rano złożeniem kwiatów na grobie patronki Marii Zientary- Malewskiej przez przedstawicieli uczniów i nauczycieli. Następnie o godz.12.30 w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęło się uroczyste Ślubowanie pierwszoklasistów, w którym udział wzięło wielu znamienitych gości –przedstawiciele władz  miasta m.in.– I z-ca Prezydenta Olsztyna Jarosław Marek Słoma, Przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel, Dyrektor biura Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Agnieszka Warakomska-Poczobutt, pierwsi Dyrektorzy SP 30 Krystyna Albin, Ewa Ryszewska-Brym oraz nauczyciele, rodzice, przedstawiciel Rady Rodziców i uczniowie klas II-VIII. Oficjalna  część obchodów  uroczystości rozpoczęła się o godz.13.30.

Po przemówieniach zaproszonych gości, głos zabrała  Dyrektor SP 30 Anna Staryk, która w swoim wystąpieniu pokreśliła rangę jubileuszu, podziękowała wszystkim pracownikom za wkład pracy włożony w podwaliny i rozwój  naszej szkoły, będące świadectwem ludzi i zdarzeń. Wspomnieniami o wieloletniej pracy trzydziestki podzieliły się także pierwszy Dyrektor SP 30 Krystyna Albin  i bratanica patronki Maria Surynowicz.

Po wystąpieniach przyszła kolej na ciekawą część artystyczną, przygotowaną przez uczniów, szkolny chór, warmiński zespół pieśni i tańca. Goście podziwiali występy wokalne i taneczne uczniów. Uroczystość uświetnił również montaż słowno-muzyczny poświęcony twórczości patronki, powiązany w tym dniu z jej 124 rocznicą śmierci  oraz krótki film prezentujący naszą dostojną 30-letnią  jubilatkę. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Nasza Trzydziestoletnia”. Była również okazja do wspomnień,  których bohaterami stali się pracownicy związani ze szkołą od początku jej istnienia. Otrzymali podziękowania z rąk Pani Dyrektor za wieloletnią wytężoną pracę oraz symboliczne żółte słoneczniki przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Po uroczystości goście udali się na jubileuszowy słodki poczęstunek, który stał się okazją do miłych spotkań po latach i wspomnień.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć
z uroczystości jubileuszowych SP nr 30 w Olsztynie.

Tekst: M.Milan
Foto: A.Zwierko-Jóźwik