WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacje na temat podręczników na rok szkolny 2020/2021 - zakładka PODRĘCZNIKI 2020/2021 *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacje na temat płatności za obiady - zakładka "Stołówka - OBIADY"

Aktualności

12 października 2018 21:02 | Aktualności

„Trzydziestka dla Niepodległej”

 

 

 

 

 

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. W 2018 roku tematem przewodnim Europejskich Dni Dziedzictwa jest „Niepodległa dla wszystkich”. W całej Polsce odbywać się będą liczne wydarzenia, promujące lokalne dziedzictwo w kontekście odzyskania przez Polskę niepodległości. Wybór tematu wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego w tym roku w naszej szkole  zaproponowaliśmy warsztaty oraz rajd pod hasłem „Trzydziestka dla Niepodległej”.


dni1.jpg


 

Chętni uczniowie klas II-VIII wzięli udział w warsztatach:
„ Znani Polacy w historii Polski”. Od 10 do 14 września pracowali z kartami pracy
poznając życie, twórczość, odkrycia wielkich Polaków, m.in.: Mikołaja Kopernika,
Marii Skłodowskiej Curie, Fryderyka Chopina, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima
oraz oczywiście Patronki szkoły Marii Zientary-Malewskiej.dni2.jpgW piątek 14 września w czasie warsztatów „Biało-czerwone” chętne dzieci,
rodzice, nauczyciele przygotowali kotyliony, kwiaty, bransoletki, itp.
Wszystko w kolorach biało-czerwonych. W warsztatach i rajdzie wzięło udział 677 osób.

 

 

Info: Jolanta Majewska

Zdjęcia: Beata Olender, Jolanta Majewska

 

 

Przeczytano: 651 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: