WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

15 października 2018 21:12 | Aktualności

„Lekcja dla Rodaka”

25 września 2018 r. w naszej szkole odbyła się niezwykła Lekcja dla Rodaka
połączona z zakończeniem pierwszej i inauguracją drugiej edycji.

40694498_231571304178560_5627144990191779840_n.jpg

Lekcja dla Rodaka polega na organizowaniu zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży na temat historii Polaków w Kazachstanie, na Syberii i Kresach. Najmłodsi, podczas takich zajęć, uczą się o bolesnej karcie dziejów, ale tak samo o znaczeniu i doniosłości tych obszarów Rzeczypospolitej, które dzisiaj nazywamy Kresami. Mali Polacy, dowiadują się o tragicznych losach Rodaków, którzy w wyniku rozbiorów, powstań, najazdów, zsyłek, operacji antypolskich znaleźli się poza granicami swojego kraju.

25 września gościliśmy studentów z Kazachstanu, Mołdawii i Białorusi. Opowiedzieli o zesłaniach, życiu w Kazachstanie i o sobie, dzieci ze Szkoły nr 30 pięknie zaśpiewały "Rotę" i recytowały wiersz Marii Zientary-Malewskiej, a Amelka ze Szkoły w Czerwonce przepięknie zaśpiewała pieśni patriotyczne.

Oprócz podziękowań nasza szkoła otrzymała certyfikat oraz nagrody.

Info i foto Jolanta Majewska