WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

08 października 2018 21:21 | Aktualności

Pamiętamy!

2 października 1984 r. umarła Maria Zientara-Malewska-działaczka warmińska, poetka, pisarka, nauczycielka. Niedługo zastanawiano się, jak uczcić Jej pamięć. Postanowiono zbudować szkołę na Jarotach i nadać jej imię poetki. Ogłoszono zbiórkę pieniędzy, rozpoczęło się planowanie, budowanie i organizowanie. We wrześniu 1988 r. 30 lat temu,  w ławkach szkolnych w nowej szkole przy ul. Pieczewskiej po raz pierwszy zasiedli uczniowie. Szkoła otrzymała sztandar z portretem pani Marii, która przy wejściu uśmiecha się do nas z płaskorzeźby. Pamiętamy  o Patronce –co roku 2 października składamy kwiaty i zapalamy znicze na Jej grobie. Czytamy Jej utwory, malujemy do nich ilustracje, recytujemy wiersze w czasie konkursów w szkole i w Brąswałdzie, uczymy się mówić po warmińsku. Dzięki temu pamięć o Marii Zientarze-Malewskiej pozostanie żywa.

20181002_090114.jpg

20181002_090153.jpg