WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

29 października 2018 17:44 | Aktualności

Ogólnopolski Tydzień Kariery.

Ogólnopolski Tydzień Kariery
w Szkole Podstawowej nr 30 im. M. Zientary – Malewskiej w Olsztynie

1.jpg

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Tegoroczne hasło: Bądź architektem swojego szczęścia !

W ramach tygodnia kariery zorganizowano:

• warsztaty z psychologiem : Praca w grupie jako przykład kompetencji kluczowych,
  • warsztaty z pracownikami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Olsztynie : Wolontariat, jak to działa ?
  • spotkanie z nauczycielem, pasjonatą podróży rowerowych Pawłem Wielganem: Poznaj moje pasje...
  • spotkanie z zawodnikami Indykpol AZS Olsztyn Jakubem Urbanowiczem i Dawidem Sokołowskim,
  • warsztaty z doradcą zawodowym: Różne pokolenia różne możliwości,
  • wystawę prac plastycznych: Mój wymarzony zawód.

Wszystkie zorganizowane spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do zwiększenia aktywności uczniów w obszarze planowania własnej przyszłości i przygotują ich do funkcjonowania w zmieniającej się rzeczywistości.

Info/foto : Barbara Gromysz