WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacje na temat podręczników na rok szkolny 2020/2021 - zakładka PODRĘCZNIKI 2020/2021 *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacje na temat płatności za obiady - zakładka "Stołówka - OBIADY"

Aktualności

13 listopada 2018 00:27 | Aktualności

Pisk Białego Orła - akademia z okazji Święta Niepodległości

  

Jednym z wydarzeń, które odbyło się w naszej szkole ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę był występ słowno- muzyczny pt. „Pisk Białego Orła” przygotowany przez nauczycielki- Marzenę Kowalską i Magdę Masałecką oraz uczniów z klasy I C, I E, II E,
III C, IV B oraz IV K.


3.jpg

Mali aktorzy zaprezentowali trzyaktowe, uczące patriotyzmu widowisko. Pierwsza część „Pisk Białego Orła- Wojna” przedstawiała historię rodziny, zamieszkującej jedną z polskich wsi
w czasach I Wojny Światowej, która odznaczała się silnym patriotyzmem. Rodzina przeżyła wojenną traumę, gdyż ojciec i syn zmuszeni byli udać się na front.


4.jpg

Druga część „ Legenda o Białym Orle” to ilustracja muzyczna ukazująca osaczenie, strącenie
i skrępowanie tytułowego bohatera- Białego Orła przez trzy wrogie siły: Rosję, Austrię, Prusy
i zakończona podziałem Polski między nimi.


9.jpg

W trzeciej części widzowie mogli zobaczyć wyzwolenie Białego Orła- symbol wolnej Polski, którego głos- pisk słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.

 

Publiczność nagrodziła  aktorów gromkimi owacjami. 

 

                                                                                  Dziękujemy!

Info, Foto: M. Kowalska, M. Masałecka

Przeczytano: 742 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: