WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

12 listopada 2018 18:17 | Aktualności

Seminarium - Ojcom Niepodległej.

5 listopada 2018r. uczniowie klasy VIII D wzięli udział w seminarium
poświęconym Ojcom Niepodległej, które odbyło się w Warmińsko-Mazurskim
Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Wydarzenie zostało przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej
– Delegatura w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

zdjecie4.jpg

Przed spotkaniem Wojewoda Warmińsko-Mazurski dokonał odsłonięcia baneru umieszczonego nad wejściem do Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego. Baner przedstawia słowo „niepodległa” odręcznie napisane charakterem pisma Marszałka Piłsudskiego oraz jego podobiznę.

zdjecie5.jpg

Uczniom szkół biorących udział w seminarium zostały przybliżone sylwetki:
marszałka Józefa Piłsudskiego i generała Józefa Hallera.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody przyznane zwycięzcom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „100-lecie Niepodległości”. Uczniowie obejrzeli również wystawę IPN pt. „OJCOWIE NIEPODLEGŁEJ. Współtwórcy odrodzonej Rzeczypospolitej”, przygotowanej na wielką rocznicę stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

zdjecie7.jpg

Info: J.Jaromin