WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

27 listopada 2018 22:19 | Aktualności

Klasa IIIa na Warsztatach czytelniczych.

Klasa IIIa na Warsztatach czytelniczych w Warmińsko-Mazurskiej
Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie.

1. Dzieje Warmii w podaniach, baśniach i legendach

Dzieci brały udział w zajęciach z wykorzystaniem tekstów Marii Zientary-Malewskiej „Jak powstały źródła Łyny” i „O świętym Jakubie patronie Olsztyna”. Uczniowie nie tylko wysłuchali legend patronki Naszej Szkoły - Marii Zientary-Malewskiej, ale również obejrzeli prezentację „Zabytki Olsztyna”. Na koniec mogli sprawdzić zdobytą wiedzę – samodzielnie wykonali zakładkę do książki  o zabytkach Olsztyna.

2. „Mości kałamarzu, pilnuj atramentu, żeby nam w zeszytach nie robił zamętu.”
- Z Plastusiem w dawnej szkole - zajęcia realizowane w ramach projektu edukacyjnego
Polska szkoła w niepodległej Ojczyźnie.

Zajęcia wprowadziły uczniów w klimat dawnej szkoły w oparciu o książkę Marii Kownackiej „Plastusiowy Pamiętnik”. Bohaterowie książki zainspirowały dzieci do udziału w zajęciach warsztatowych - kaligraficznych, plastycznych, i „prac ręcznych” realizowanych w polskiej szkole po odzyskaniu niepodległości. Uczniowie mogli samodzielnie przekonać się, jak trudno było pisać stalówką. Podczas pisania powstawały kleksy, które nie dały się wymazać. Lepiły również plastelinowe cudaki. Najwięcej przyjemności sprawiły dzieciom prace ręczne – wykonanie pamiętnika. Wykazały się przy tym pomysłowością i starannością.

Inf. M.Matusiak