WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

03 grudnia 2018 17:17 | Aktualności

Świętujemy 100. Rocznicę odzyskania niepodległości.

27 listopada w szkole przy ul. Turowskiego nauczyciele i uczniowie klas VII i VIII
wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 8 wysłali 200 pocztówek !

Włączyli się do ogólnopolskiej akacji „Mamy Niepodległą”, która zaprasza
do optymistycznego świętowania Niepodległości oraz dzielenia się tą radością
z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie symbolicznej kartki pocztowej.

Edycja 2018 poświęcona została, podpisanej przez Józefa Piłsudskiego 16 listopada 1918 roku, depeszy notyfikującej odrodzenie Polski. Informacja, która rozpoczyna się od słów: „Jako Wódz Naczelny Armii Polskiej pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski.” została przesłana do: „P. Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Królewskiego Rządu Angielskiego, Rządu Rzeczypospolitej Francuskiej, Królewskiego Rządu Włoskiego, Cesarskiego Rządu Japońskiego, Rządu Rzeczypospolitej Niemieckiej i Rządów wszystkich Państw wojujących i neutralnych.”

Info: J.Majewska

Foto: G.Laszczak, M.Bielakow