WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacje na temat podręczników na rok szkolny 2020/2021 - zakładka PODRĘCZNIKI 2020/2021 *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacje na temat płatności za obiady - zakładka "Stołówka - OBIADY"

Aktualności

30 listopada 2018 17:32 | Aktualności

Na naszą cześć armaty strzelały…

 

 W dniach 26-27 listopada 2018 roku w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym (woj. świętokrzyskie) odbył się finał ogólnopolskiego szkolnego konkursu wiedzy o Niepodległej pod nazwą „Ojczyzna Nasza” ( pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej), w którym wzięliśmy udział. Drużyna z naszej szkoły w pierwszym etapie rozwiązała w ciągu 23 minut test z wynikiem 45 punktów (na 45 pkt.). Znaleźliśmy się na 4. miejscu (w etapie wzięło udział p.240 drużyn z całej Polski).W etapie finałowym w czasie gry terenowej odpowiadaliśmy na pytania i rozwiązywaliśmy zadania na pięciu stanowiskach:

- Polska w miniaturze (stanowisko z modelami 48 zamków) : w oparciu o wiedzę własną i informacje zawarte na tablicach znajdujących się na stanowisku mieliśmy za zadanie odnaleźć skarb ukryty w jednym z zamków. 

 Stanowiska tematyczne na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego:

- Średniowiecze   
- Nowożytność
- XIX i XX wiek
- Dwudziestolecie międzywojenne (literatura i sztuka).


9.jpg


Później rozwiązywaliśmy test. Udało nam się zdobyć razem 60 punktów, dając nam 8. wynik w Polsce. To bardzo duże osiągnięcie. Zainteresowania, pasje w naszym życiu są ważne, pozwalają nam się rozwijać,  wiedzieć więcej niż inni, ciekawie spędzać czas, przynoszą również sukcesy.

Gratuluję drużynie uczniów z klas VIII, która tak dzielnie walczyła.

 

Info: J. Majewska

 

Przeczytano: 488 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: