WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

23 listopada 2018 18:54 | Aktualności

Świetlica dla Niepodległej

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Świetlica szkolna także włączyła się w działania i uroczystości związane z obchodami tej ważnej dla nas daty.

Dnia 16.09.2018 r. w Kościele Błogosławionej Franciszki Siedliskiej w Olsztynie odbyły się obchody upamiętniające 79 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Podczas uroczystości zgromadzeni, wspominali tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę a uczniowie naszej Szkoły  zaprezentowali patriotyczny taniec z szarfami.

Podczas uroczystych obchodów 30-lecia naszej Szkoły w dniu 02.10.2018 r. nasi uczniowie zaprezentowali kolejny taniec z szarfami, którego fabuła opowiadała o zniewoleniu i zwycięstwie Polski.

Ponadto nasi uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się w ogólnopolską akcję BohaterON, której celem było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Podczas zajęć nauczyciele przybliżali historię II wojny światowej przez pryzmat historii osób, które brały w nim udział. Wspólnie z dziećmi redagowali życzenia dla bohaterów i wypisywali pamiątkowe kartki. Dodatkowo na potrzeby tej inicjatywy został stworzony kącik patriotyczny, gdzie osoby nie uczęszczające do świetlicy mogły wypisać kartkę dla uczestników Powstania Warszawskiego.

Dodatkowo w świetlicach odbyły się zajęcia edukacyjne podczas których uczniowie dowiedzieli się kim jest patriota, utrwalili symbole narodowe, a także zostali zapoznani z historią narodowo- wyzwoleńczą Polaków. Zdobytą wiedzę uwiecznili w przygotowanych książeczkach rysunkowych tzw. lapbookach.

Uwieńczeniem wszystkich działań patriotycznych było przygotowanie akademii z okazji obchodów Święta Niepodległości pt. „Pisk Białego Orła”.

Info: M. Kowalska, M. Masałecka

Foto: Nauczyciele świetlicy