WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** W dniu 22.03.2019 r. w godzinach 16.30-18.00 organizujemy DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY oraz TARGI EDUKACYJNE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH. *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacja na temat zebrań w zakładkach - INFORMACJE DLA RODZICÓW - oraz - ORGANIZACJA PRACY - *** W zakładce lewego menu zamieściliśmy załącznik z WYKAZEM PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019 ***

22 stycznia 2019 15:57 | Aktualności

Trzydziestka grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

13 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie odbył się wielki koncert „Dzieci –dzieciom” w ramach XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Graliśmy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych pod hasłem: „Pomaganie jest dziecinnie proste.”

Wielkie granie rozpoczęliśmy o godzinie 10.00. Uczniowie wystąpili w przedstawieniach: „Baśniowy ambaras” oraz „Surfujesz –respektujesz”. Chętni  śpiewali, tańczyli, grali na różnych instrumentach. Wzruszeń dostarczyli nam tancerze z Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier z Centrum Tańca Wasilewski-Felska. Zachwycaliśmy się pokazem tańca towarzyskiego w wykonaniu par tanecznych trenujących w Studio Tańca Focus. Uczniowie zadziwili nas swoją pomysłowością i przygotowali niezwykłe, kolorowe, ekologiczne stroje na pokaz mody karnawałowo- ekologiczno -odblaskowej.

O godzinie 11.30 do naszej szkoły przybyły zawodniczki Koszykarskiego Klubu Sportowego. Koszykarki odpowiadały na pytania oraz przeprowadziły krótki trening.

O 12.30 spotkaliśmy się z zawodnikami klubu Arrachion, po krótkim wywiadzie odbył się pokaz mieszanych sztuk walki.

Niezapomnianym przeżyciem było spotkanie z aktorem Teatru Jaracza p. Radosławem Jamroż, który zdradził niektóre tajemnice aktorskiego zawodu. Chętni uczniowie mogli poćwiczyć dykcję powtarzając bardzo skomplikowane „wierszyki łamiące języki”.

W holu szkoły można było zmierzyć ciśnienie, pograć w szachy, zrobić zdjęcie z rycerzem albo w fotobudce, pomalować paznokcie. Dzieci oblegały stoisko Klubu Młodych Odkrywców „Bystrzaków”, którzy pod opieką rodziców wykonywali ciekawe doświadczenia. Działała również kawiarenka z dobrą kawą, herbatą i ciastkiem. Na bardziej głodnych czekało stoisko ze zdrową żywnością. A wszystko oczywiście za dobrowolny datek do puszki wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nazbieraliśmy  8200 zł.

W czasie koncertu sprzedawaliśmy, m.in.: piłkę podpisaną przez Marcina Gortata, piłkę z dedykacją Marcina Malewskiego zawodnika Olsztyńskiego Klubu Piłki Ręcznej Warmia Olsztyn, koszulki i zdjęcia z autografem Joanny Jędrzejczyk, akwarele  p. Alicji Zwierko-Jóźwik, zaproszenia do fryzjera, Teatru Jaracza, parku linowego, vouchery na pizzę, burgera, gadżety WOŚP.

Wszystkim gościom, sponsorom (nauczycielom, rodzicom, uczniom, Radzie Rodziców, piekarni Cymes, Agencji Rynku Rolnego, Teatrowi Jaracza, Centrum Tańca Wasilewski-Felska,  Studio Tańca Focus,  Salonowi Fryzjerskiemu Staniszewska Nowak, Parkowi Przygody „Sniper”, Salonowi Zabaw „Bajka”, pizzerni „Mała Italia”, Grill pubowi „Krova”, Fotobudce CrazyShoot, Bezukolo- Bezpieczne Kolonie) oraz osobom zaangażowanym w zorganizowanie koncertu „Dzieci-dzieciom” organizatorzy serdecznie dziękują, za dobre serca, bezinteresowną pomoc i życzliwość.

Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie na koncert za rok.

Tekst: Jolanta Majewska

Foto: Alicja Zwierko-Jóźwik