WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Zapraszamy serdecznie na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 20.03.2020 r. ( piątek) od godz. 16.30-18.00 *** Informacje na temat rekrutacji znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA 2020/2021 ***Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacje na temat płatności za obiady - zakładka "Stołówka - OBIADY"

19 października 2019 20:11 | Aktualności

Spotkanie autorskie

18 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się
z p. Moniką Kowaleczko-Szumowską, która studiowała archeologię
na Uniwersytecie Warszawskim i język angielski na Uniwersytecie Stanu Illnois w USA.
Pracuje jako tłumacz, między innymi książek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie poświęcone bohaterom książek – “Fajna Ferajna” – było piękną, wzruszającą lekcją historii, “Gupikowo” udowadnia, że działanie razem pozwala osiągnąć wspólny cel, a książka “Wybryki z Ameryki”  zabiera nas w wyprawę po Stanach Zjednoczonych”.

Książka „Fajna ferajna” jest zapisem prawdziwych historii:

To wydarzyło się naprawdę. Wszyscy bohaterowie Fajnej Ferajny przeżyli Powstanie Warszawskie jako dzieci. Opowiadania zostały napisane na podstawie ich relacji zachowanych w Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego, rozmów, listów, które mi podarowali, i innych materiałów.”

Monika Kowaleczko-Szumowska

ferajna.jpg

Przed spotkaniami będzie można kupić w atrakcyjnej cenie książki autorki,
film „Fajna ferajna”, a po spotkaniach otrzymać dedykację i autograf od pisarki.

autorka.jpeg

Info: Jolanta Majewska