WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacje na temat płatności za obiady - zakładka "Stołówka - OBIADY"

21 listopada 2019 18:45 | Aktualności

Tydzień kolorów „Zdrowo i kolorowo”.

W dniach 4.11.2019 r. – 8.11.2019 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole
akcję prozdrowotną pod hasłem „Zdrowo i kolorowo!”.

img_20191106_094450.jpg

W ramach Tygodnia Kolorów uczniowie zakładali elementy ubioru w wyznaczonym kolorze dnia. Każdy z pięciu dni przeznaczony był na grupę owoców, warzyw, wody i mleka. I tak też mieliśmy dni – niebieski, biały, zielony, pomarańczowy i czerwony.

Uczniowie klas I-III wykonali  na zajęciach plakaty na temat zbilansowanej|
 i zdrowej diety pt. „Zdrowe śniadanie”. Klasy IV wykonały prace plastyczne na temat regularnego spożywania zdrowych posiłków „Talerze zdrowia”, natomiast klasy V przygotowały przepisy na zdrowe posiłki.  Uczniowie klas VI zmierzyli się z wykonaniem pracy przestrzennych „Piramida zdrowia”. Dodatkowo klasy V-VII zabrały się za przygotowanie prezentacji multimedialnych na temat zdrowego odżywiania.

W ramach akcji „Śniadanie daje moc” wychowawcy  klas  I-VIII przygotowali  zdrowe  śniadanie  na lekcjach wychowawczych  oraz przeprowadzili pogadanki  na temat zdrowego stylu życia. Nauczyciele i pracownicy szkoły, również zorganizowali wspólne zdrowe śniadanie, w którym uczestniczyła przedstawicielka Rady Rodziców.

sniadanie_5h.jpg

Przedstawicielka Powiatowej i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną
w Olsztynie  przeprowadziła  dla uczniów klas V – VIII warsztaty na temat
„Znaczenia wody dla zdrowia człowieka” oraz „Zagrożeń wynikających
ze spożywania napojów energetycznych i e- papierosów”.

Tydzień Zdrowego Żywienia cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Uczniowie chętnie brali udział we wszystkich zaproponowanych akcjach.
Mamy nadzieję,
że Tydzień Zdrowego Żywienia zachęcił uczniów do większej aktywności
fizycznej oraz wybierania zdrowych produktów, spożywania owoców oraz warzyw.

Koordynatorzy Zespołu do Spraw Promocji Zdrowia