WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Zapraszamy serdecznie na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 20.03.2020 r. ( piątek) od godz. 16.30-18.00 *** Informacje na temat rekrutacji znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA 2020/2021 ***Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacje na temat płatności za obiady - zakładka "Stołówka - OBIADY"

04 grudnia 2019 20:07 | Aktualności

SMOK SP 30 dziewczęta podsumowanie.

Wraz z końcem listopada zakończyłyśmy realizację drugiego semestru programu Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki (SMOK). Swoje pierwsze koszykarskie kroki stawiały, pod czujnym okiem Małgorzaty Sztąberskiej, dziewczynki z klas I - III.

W ciągu ostatnich miesięcy poznawały podstawowe elementy techniki koszykarskiej,
uczyły się łapać, rzucać, kozłować piłkę, rozwijały umiejętność współpracy w zespole,
parze, próbowały swoich sił w rzutach do kosza.

W trakcie zajęć rozwijały również ogólną sprawność motoryczną, koordynację ruchową,
a wszystkie ćwiczenia wykonywały z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem.

img_20191129_154450.jpg

Dziewczęta z klas IV i V szlifowały swoje umiejętności pod kierunkiem Kseni Woźniak.
Dla większości z nich zajęcia były doskonaleniem umiejętności zdobytych
w I semestrze Programu; przede wszystkim podstawowych umiejętności
koszykarskich takich jak rzut, podania, kozłowanie, dwutakt.

Nieodłącznym elementem treningów było rozwijanie sprawności motorycznej.
Na ostatnich zajęciach tej edycji Programu odwiedziły Nas Juniorki Koszykarskiego
Klubu Sportowego (KKS Olsztyn - klub koordynuje program SMOK w SP 30),
które poprowadziły trening i koszykarskie zabawy dla Naszych, Małych
i Dużych, SMOKów. Wspólny trening był dla wszystkich uczestniczek
niezapomnianym doświadczeniem - DZIĘKUJEMY!

Info: M. Sztąberska, K. Woźniak
Foto: M. Sztąberska, K. Woźniak