WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacje na temat podręczników na rok szkolny 2020/2021 - zakładka PODRĘCZNIKI 2020/2021 *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacje na temat płatności za obiady - zakładka "Stołówka - OBIADY"

03 marca 2020 18:13 | Aktualności

Pamiętamy… Żołnierze Wyklęci - bohaterowie polskiego podziemia niepodległościowego

Żołnierze Wyklęci, zwani także Żołnierzami Niezłomnymi prześladowani przez PRL-owskie władze za swoją bohaterską postawę zostali skazani przez reżim komunistyczny nie tylko na śmierć czy wieloletnie kary więzienia, ale przede wszystkim zostali skazani na zapomnienie.

1 marca poświęcony jest pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy mając świadomość, że po 1944 roku okupacja niemiecka zastąpiona została radziecką, stanęli w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego walcząc o prawo do życia w wolnej i suwerennej ojczyźnie. Żołnierze ci tworząc powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne, stawili opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.