WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacje na temat podręczników na rok szkolny 2020/2021 - zakładka PODRĘCZNIKI 2020/2021 *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacje na temat płatności za obiady - zakładka "Stołówka - OBIADY"

10 marca 2020 07:47 | Aktualności

Profilaktyka zdrowotna

Informujemy, że Ministerstwo Zdrowia przygotowało
aktualny spot z najważniejszymi informacjami ws. koronawirusa.

SPOT do obejrzenia TUTAJ

Telefoniczna Informacja Pacjenta: 800-190-590
 dotycząca postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

koron.jpg

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa
– zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej – podejmijmy działania
w zakresie profilaktyki prozdrowotnej.

• Prosimy wszystkich Rodziców o przeprowadzenie rozmów instruktażowych
    ze swoimi dziećmi o konieczności dbania o higienę osobistą, a przede wszystkim
    o bezwzględnym obowiązku częstego mycia rąk ciepłą wodą i mydłem - dbanie
    o właściwą higienę po wyjściu z toalety, przed jedzeniem, po powrocie do domu.

• W szkole przy każdej umywalce rozwieszono instrukcje mycia rąk, a wychowawcy klas
    i nauczyciele prowadzą z dziećmi rozmowy na temat konieczności przestrzegania

zasad higieny, ochrony podczas kaszlu i kichania.

• Dokonujemy dezynfekcji klamek i innych powierzchni.

• Przy wejściu do szatni zostaną umieszczone dozowniki z płynem dezynfekującym.

• Prosimy, aby dzieci chore, przeziębione, kaszlące nie były posyłane do szkoły
    – podobną prośbę kierujemy do Rodziców, Nauczycieli oraz innych Pracowników szkoły.

• Jeśli stwierdzicie Państwo u swoich dzieci nasilone objawy grypopodobne
    takie jak: wysoka temperatura, duszność, kaszel i ogólne osłabienie, zadzwońcie

do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej – nr  tel.: 89 527 43 10
    lub na infolinię Ministerstwa Zdrowia - nr tel.: 800 190 590 (czynna całodobowo).

Drodzy Rodzice - obserwujcie swoje dzieci  pilnie i w razie konieczności reagujcie
pamiętając, że jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.
Sprawdzajcie na bieżąco komunikaty na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego
i Ministerstwa  Zdrowia.