WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacje na temat podręczników na rok szkolny 2020/2021 - zakładka PODRĘCZNIKI 2020/2021 *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacje na temat płatności za obiady - zakładka "Stołówka - OBIADY"

04 października 2020 19:48 | Aktualności

Klasy ósme w Brąswałdzie.

Z okazji Dni Patronki naszej szkoły, Marii Zientary Malewskiej,
klasy 8 d i 8 e odwiedziły Brąswałd, przepiękną warmińska wieś,
rodzinną miejscowość pisarki.

W Brąswałdzie ksiądz proboszcz Stanisław Tkacz oprowadził nas po kościele,
opowiadając historię tej niezwykłej budowli i szczegółowo tłumacząc symbolikę fresków
  w których przedstawione zostały sceny z historii Polski.

Odwiedziliśmy zabytki Brąswałdu – warmińskie kapliczki,
dom w którym urodziła się Maria Zientara Malewska i zobaczyliśmy budynek dawnej szkoły. Uczniowie mieli zadanie, aby odnaleźć na cmentarzu grób proboszcza Walentego Barczewskiego, bojownika o polskość Warmii. Zadanie to udało się, a na grobie księdza Barczewskiego zapaliliśmy znicz. Następnie udaliśmy się do Strusiolandii w pobliskim Bukwałdzie, gdzie czekało na nas ognisko i dużo atrakcji.