WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY *** UWAGA ! *** Informacje na temat podręczników na rok szkolny 2020/2021 - zakładka PODRĘCZNIKI 2020/2021 *** Bieżące INFORMACJE dla RODZICÓW zamieszczamy w zakładce lewego menu *** Informacje na temat płatności za obiady - zakładka "Stołówka - OBIADY"

Aktualności

25 listopada 2020 17:53 | Aktualności

W naszej szkole znów zdrowo i kolorowo

 

 

 

 

 

 

W dniach 9-13 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły
brali udział w akcji „Tydzień zdrowia”. To już kolejna odsłona tego wydarzenia organizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” oraz działań związanych ze zdrowym odżywianiem.


W tym roku musieliśmy sobie wszyscy radzić z bardzo trudną sytuacją, jaką jest nauczanie zdalne. Nie bacząc na przeszkody udało się zorganizować wspólne klasowe śniadania w wersji online. Podczas godzin wychowawczych uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie zdrowe i pożywne śniadanka. Opowiadali o zdrowych nawykach żywieniowych, wymieniali się przepisami na kolorowe i pożywne koktajle owocowo-warzywne, sałatki czy zamienniki słodyczy przygotowywane według autorskich receptur. Oprócz wspólnego posiłku uczniowie młodszych klas wykonywali prace plastyczne „Zdrowe śniadanie” czy „Talerz zdrowia”.


Klasy starsze opracowywały przepisy na pożywne dania
wspierające naszą odporność oraz przygotowywały prezentacje multimedialne
na temat zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia.


Było smacznie, zdrowo kolorowo!

Przeczytano: 378 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: